Skrzynka intencji
  Poznaj potrzeby naszych parafian
Strona główna
 

 

Mamy prośbę o oddanie krwi dla dziadka Klaudii Gates (z d. Trojanowskiej), o czym mówiłam na spotkaniu. Proszę o przesłanie do Waszych wspólnot. Byłoby super, gdyby nie skończyło się na przesłaniu maila :)
Przesyłam informacje od Klaudii.
Dodam też, że jest gorąca prośba, aby osoby, które oddadzą krew, napisały maila do Klaudii. Niestety bowiem, mogą się zdarzać takie sytuacje, gdy pomimo wskazania, na czyje konto, że tak się wyrażę, oddajemy krew, trafia ona dla kogoś innego. Tak więc dla rodziny Klaudii informacja, że ktoś od nas był, jest szalenie istotna.
Informacje praktyczne:
Krew oddajemy dla pana Alojzego Wicha z kliniki hematologii w szpitalu na Szaserów w godz. 8-14 (wchodząc wejściem głównym należy skierować się w prawo do stacji krwiodawstwa).

Oto list Klaudii

Kochani,
Zwracam się do was z nietypową prośbą.
Mój dziadek ma 80 lat i cierpi na chorobę krwi objawiającą się między innymi zanikiem hemoglobiny i spadkiem liczby czerwonych krwinek. Co trzy tygodnie poddawany jest transfuzji krwi. Bez niej, jego odporność spada, robi się bardzo słaby, ma kłopoty z oddychaniem, mówieniem. Krótko mówiąc, transfuzje podtrzymują go przy życiu.
Po ostatniej, po dwudniowym pobycie w szpitalu, odprawiono go do domu mówiąc, że nie ma po co wracać, bo nie ma już dla niego krwi.
Nie są to słowa otuchy, na które czeka chory...
Kilka osób z mojej rodziny regularnie oddaje dla dziadka krew, ale najwyraźniej nie jest to wystarczająca ilość.

Właśnie dlatego postanowiłam napisać, bo to jedyne, co mogę zrobić na odległość. Jeśli ktoś z Was jest w stanie i mógłby jednorazowo oddać trochę swojej zdrowej krwi dla ratowania życia, będę bardzo wdzięczna. I nie tylko ja...

Krew dla dziadka trzeba oddać w szpitalu na Szaserów i trzeba powiedzieć, że jest dla Alojzego Wicha z Kliniki Hematologii. W tym szpitalu ma swój bank krwi. Grupa jest obojętna, bo mając bank robią stosowne podmianki a dla dziadka nawet mieszanki, bo przez te transfuzje podgrupy mu się już pozmieniały.

Dziękuję Wam za pomoc.
Klaudia.

 

Strona główna |  Linki |  Mapa strony
design by VENTI