Ruch 安iat這-砰cie
  "Oaza" w 安i皻ym Michale
Strona g堯wna

Wsp鏊nota Ruchu 安iat這-砰cie (tzw. oaza) przy parafii 鈍. Micha豉 w Warszawie powsta豉 w 1980 roku. Odby造 si w闚czas pierwsze rekolekcje ewangelizacyjne. G這si je zesp馧 ewangelizacyjny z Ks. Grzegorzem Krysztofikiem. Podczas rekolekcji wy鈍ietlono film “Jezus”. Wielu m這dych przyj窸o Jezusa jako Swojego Pana i Zbawiciela i w陰czy這 si w drog uczni闚 Chrystusa – drog formacji Ruch 安iat這-砰cie ku dojrza這軼i chrze軼ija雟kiej

Pierwszym moderatorem naszej wsp鏊noty by Ks. Jan M篹y雟ki

W ci庵u roku szkolnego pe軟ili鄉y pos逝g liturgiczn i muzyczn w czasie niedzielnych Mszy 鈍i皻ych dla m這dzie篡 o g. 9.30 w dolnym Ko軼iele. Oczywi軼ie spotykali鄉y si co tydzie w ma造ch grupach na spotkaniach formacyjnych oraz raz w tygodniu na wsp鏊nej modlitwie ca貫j wsp鏊noty. W czasie wakacji wyje盥瘸li鄉y na 15-dniowe rekolekcje (oazy letnie) a w ci庵u roku na Oazy modlitwy –weekendowe. Ulubionym miejscem naszych wyjazd闚 by這 Nadliwie.

Wsp鏊na Eucharystia, modlitwa, rozmowy, czytanie Pisma 鈍i皻ego, zabawa wzmacnia造 nas w 豉sce u Boga i u ludzi.

Przybrali鄉y nazw SILOE i w salce o tej nazwie (przy dolnym ko軼iele) przez wiele lat spotykali鄉y si.

W naszej wsp鏊nocie zrodzi這 si wiele powo豉: ma鹵e雟kich, zakonnych, kap豉雟kich.

W 2003 roku wsp鏊nota Siloe po陰czy豉 swoje si造 ze Wsp鏊not Misterium Paschalnego, skupiaj帷 osoby doros貫 r騜nych stan闚 odbywaj帷e swoj formacj w Ruchu 安iat這-砰cie. Owocem tej wsp馧pracy by造 odbywaj帷e si co miesi帷 spotkania modlitewne Krucjaty Wyzwolenia Cz這wieka – “Modlitwa o Wyzwolenie” w intencjach os鏏 uzale積ionych i ich bliskich.
W nawi您aniu do wizji ks. Franciszka Blachnickiego, za這篡ciela Ruchu 安iat這-砰cie, organizowane by造 Ewangelizacyjne Oazy Modlitwy, dwudniowe wyjazdowe rekolekcje, oparte na programie “Dziesi璚iu krok闚 do dojrza這軼i chrze軼ija雟kiej".

Nadal spotykamy si w ka盥y pi徠ek na Mszy 鈍i皻ej o g.18 a po niej na spotkaniu wsp鏊notowym w salce 鈍. Kazimierza.

Strona g堯wna |  Linki |  Mapa strony